Etusivu | Historic, yleinen, A-juniorit ja B-juniorit | 2-vetoiset Yleinen, A-juniorit ja B-juniorit | Yleinen | Naiset, Yleinen, A-Juniorit ja B-juniorit | A-Juniorit | B-Juniorit | Keskeyttäneet
Oulujärviralli
1.9.2012 KAJAANIN URHEILUAUTOILIJAT
Nopeusjärjestys
YLEINEN
Lopulliset viralliset tulokset
ylk ryh lka aika aikasakko ohjaajat kerho/auto
1 10 18:46,9 Mertanen Aarni Kaj-UA
(25) Kukkonen Jukka Mitsubishi Lancer Evolution

2 10 18:52,6 Repo Jarno TEAM-SONKAJ.
(23) (00:05,7) Luukkonen Kari Mitsubishi Lancer Evo

3 10 19:25,8 Hyttinen Kai PaMK/UA
(24) (00:38,9) Leinonen Esa Mitsubishi Lancer Lancer Evo

4 12 19:35,6 Karjalainen Teijo Kaj-UA
(37) (00:48,7) Similä Jarkko Opel Astra GSi 16V

5 9 20:09,8 Luokkanen Vesa LakUA
(18) (01:22,9) Nylander Jani Honda Civic Type-R

6 12 20:18,0 Sutinen Petter TEAM-SONKAJ.
(34) (01:31,1) Repo Markku BMW M3

7 12 20:18,4 Ohtonen Mika RoRa
(31) (01:31,5) Ohtonen Marko Ford Escort RS 2000

8 10 20:32,6 Nissinen Ilkka KiuUA
(20) (01:45,7) Pennanen Uolevi Mitsubishi Lancer Evolution

9 10 20:46,9 Taivaloja Sami OUA
(22) (02:00,0) Väänänen Karri Subaru Impreza WRX STI

10 12 20:56,1 Piirainen Olli Kaj-UA
(32) (02:09,2) Hemmilä Pekka Ford Escort RS 2000

11 10 20:56,6 Lalli Heikki Kemin UA
(21) (02:09,7) Paaso-Rantala Teemu Audi Coupe S2

12 12 21:03,8 Salmivaara Saku KuuUA
(35) (02:16,9) Karjalainen Henri Ford Escort RS 2000

13 9 21:11,4 Nieminen Harry Kaj-UA
(19) (02:24,5) Mikkonen Seppo Honda Civic Type-R

14 12 21:34,1 Romppainen Ismo Kaj-UA
(33) (02:47,2) Moilanen Ismo Opel Astra GSi 16V

15 12 21:44,2 Kemppainen Ari LakUA
(30) (02:57,3) Kemppainen Toni Opel Kadett GSi 16V

16 12 22:32,3 Saarnio Jari OUA
(36) (03:45,4) Karjalainen Tapio Nissan Sunny GTI




Oulujärviralli
1.9.2012 KAJAANIN URHEILUAUTOILIJAT
Luokkatulokset
YLEINEN
Lopulliset viralliset tulokset
 
luokka 9 / N, RIA R4, Super 2000 rally yli 2000cc
ylkaikaohjaajatkerho
1 20:09,8Luokkanen VesaLakUA
(18) Nylander JaniHonda Civic Type-R

2 21:11,4Nieminen HarryKaj-UA
(19) (01:01,6)Mikkonen SeppoHonda Civic Type-R

 
luokka 10 / A, FIN R 4WD yli 2000cc
ylkaikaohjaajatkerho
1 18:46,9Mertanen AarniKaj-UA
(25) Kukkonen JukkaMitsubishi Lancer Evolution

2 18:52,6Repo JarnoTEAM-SONKAJ.
(23) (00:05,7)Luukkonen KariMitsubishi Lancer Evo

3 19:25,8Hyttinen KaiPaMK/UA
(24) (00:38,9)Leinonen EsaMitsubishi Lancer Lancer Evo

4 20:32,6Nissinen IlkkaKiuUA
(20) (01:45,7)Pennanen UoleviMitsubishi Lancer Evolution

5 20:46,9Taivaloja SamiOUA
(22) (02:00,0)Väänänen KarriSubaru Impreza WRX STI

6 20:56,6Lalli HeikkiKemin UA
(21) (02:09,7)Paaso-Rantala TeemuAudi Coupe S2

 
luokka 12 / F yli 1600cc
ylkaikaohjaajatkerho
1 19:35,6Karjalainen TeijoKaj-UA
(37) Similä JarkkoOpel Astra GSi 16V

2 20:18,0Sutinen PetterTEAM-SONKAJ.
(34) (00:42,4)Repo MarkkuBMW M3

3 20:18,4Ohtonen MikaRoRa
(31) (00:42,8)Ohtonen MarkoFord Escort RS 2000

4 20:56,1Piirainen OlliKaj-UA
(32) (01:20,5)Hemmilä PekkaFord Escort RS 2000

5 21:03,8Salmivaara SakuKuuUA
(35) (01:28,2)Karjalainen HenriFord Escort RS 2000

6 21:34,1Romppainen IsmoKaj-UA
(33) (01:58,5)Moilanen IsmoOpel Astra GSi 16V

7 21:44,2Kemppainen AriLakUA
(30) (02:08,6)Kemppainen ToniOpel Kadett GSi 16V

8 22:32,3Saarnio JariOUA
(36) (02:56,7)Karjalainen TapioNissan Sunny GTI




Oulujärviralli
1.9.2012 KAJAANIN URHEILUAUTOILIJAT
Tulokset jokaiselta EK:lta
YLEINEN
Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna
EK 1 (11.27 km)
Saaresmäki (Puuilo)
1 (25)Mertanen Aarni 05:16,6Kaj-UA
2 (24)Hyttinen Kai +00:07,6PaMK/UA
3 (23)Repo Jarno +00:09,5TEAM-SONKAJ.
4 (37)Karjalainen Teijo +00:14,2Kaj-UA
5 (34)Sutinen Petter +00:21,6TEAM-SONKAJ.
6 (18)Luokkanen Vesa +00:23,6LakUA
7 (31)Ohtonen Mika +00:26,6RoRa
8 (22)Taivaloja Sami +00:31,0OUA
9 (20)Nissinen Ilkka +00:31,1KiuUA
10 (35)Salmivaara Saku +00:35,8KuuUA
11 (19)Nieminen Harry +00:38,7Kaj-UA
12 (29)Blek Hannu +00:38,7TEAM-SONKAJ.
13 (21)Lalli Heikki +00:40,3Kemin UA
14 (32)Piirainen Olli +00:42,2Kaj-UA
15 (33)Romppainen Ismo +00:50,8Kaj-UA
16 (30)Kemppainen Ari +00:53,7LakUA
17 (36)Saarnio Jari +01:03,3OUA
18 (28)Luukkonen Keijo +01:23,4KR-TEAM RY
EK 2 (13.40 km)
Lammu (Käyttörauta)
1 (25)Mertanen Aarni 06:17,1Kaj-UA
2 (23)Repo Jarno +00:00,7TEAM-SONKAJ.
3 (37)Karjalainen Teijo +00:16,3Kaj-UA
4 (24)Hyttinen Kai +00:17,7PaMK/UA
5 (18)Luokkanen Vesa +00:24,5LakUA
6 (31)Ohtonen Mika +00:29,7RoRa
7 (34)Sutinen Petter +00:31,7TEAM-SONKAJ.
8 (22)Taivaloja Sami +00:33,5OUA
9 (20)Nissinen Ilkka +00:35,5KiuUA
10 (32)Piirainen Olli +00:40,2Kaj-UA
11 (21)Lalli Heikki +00:43,9Kemin UA
12 (30)Kemppainen Ari +00:47,5LakUA
13 (35)Salmivaara Saku +00:47,9KuuUA
14 (19)Nieminen Harry +00:49,1Kaj-UA
15 (33)Romppainen Ismo +00:54,6Kaj-UA
16 (29)Blek Hannu +00:54,7TEAM-SONKAJ.
17 (36)Saarnio Jari +01:11,2OUA
18 (28)Luukkonen Keijo +01:13,0KR-TEAM RY
EK 3 (14.68 km)
Punaperä (LVI-aitta ja Vesikattopalvelu kemppainen)
1 (23)Repo Jarno 07:08,7TEAM-SONKAJ.
2 (25)Mertanen Aarni +00:04,5Kaj-UA
3 (24)Hyttinen Kai +00:18,1PaMK/UA
4 (37)Karjalainen Teijo +00:22,7Kaj-UA
5 (18)Luokkanen Vesa +00:39,3LakUA
6 (31)Ohtonen Mika +00:39,7RoRa
7 (34)Sutinen Petter +00:42,3TEAM-SONKAJ.
8 (20)Nissinen Ilkka +00:43,6KiuUA
9 (21)Lalli Heikki +00:50,0Kemin UA
10 (32)Piirainen Olli +00:51,3Kaj-UA
11 (35)Salmivaara Saku +00:57,7KuuUA
12 (22)Taivaloja Sami +01:00,0OUA
13 (19)Nieminen Harry +01:01,2Kaj-UA
14 (33)Romppainen Ismo +01:06,3Kaj-UA
15 (30)Kemppainen Ari +01:20,6LakUA
16 (36)Saarnio Jari +01:35,4OUA
17 (28)Luukkonen Keijo +01:40,0KR-TEAM RY